Hakkımızda

Biaks Mimarlık İnşaat ve Müşavirlik Ticaret Limited Şirketi, 2014 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuş mimarlık ofisidir. Kurulduğu günden bu yana mimarlık, iç mimarlık, kentsel dönüşüm, özel konut yapıları, endüstriyel yapılar, kafe-restoran, nitelikli ofis yapıları gibi çeşitli alanlarda çok sayıda projelendirme ve uygulama işlerine imza atmıştır. İnşaat sektörünün mutfağı olarak tanımlayabileceğimiz Biaks Mimarlık, öncelikle kullanıcı ihtiyaç programını belirler ve bu bağlamda çalışmalarını yürütür. Sektörün farklı disiplinlerdeki ihtiyaçlarını profesyonel anlamda karşılayan İstanbul mimarlık ofisi Biaks Mimarlık, lokasyon gözetmeksizin tüm dünyada projelerini yürütmektedir.

İnşaat Sektöründeki Çalışmarımız ve Yöntemlerimiz

Biaks Mimarlık, mimari tasarım ofisidir. Her yapının, mekanın, objenin, yapı elemanlarının tasarımında özgün, günümüz teknolojisinden yararlanan, ergonomik bakış açısıyla özel tasarım projeleri üretir. Bu projelerin üretiminde temel evrensel tasarım ilkelerinin yanı sıra kullanıcı ihtiyaç programı ve maliyet hedefini gözeterek optimum sonuca ulaşmak için profesyonel çalışmalar yapar.

Yapılacak olan her yapıyı kendi bağlamında tasarlayan Biaks Mimarlık, yapının konsept tasarımları sonrası uygulama projeleri ve ruhsat sürecini de profesyonel ekibiyle yürütür. Her parselin çevre analizlerini ve tüm çevresel faktörleri gözeterek müşteri ihtiyaç programı doğrultusunda tasarımlarını yapar. Yaptığı tasarımları mimari proje, statik proje, mekanik projeleri, elektrik projesi, akustik proje ve peyzaj projesi ile detaylandırarak uygulama projelerini oluşturur. Yapı uygulama projeleri için gerekli olan zemin etüdü ve haritacılık hizmetlerini de üstlenerek yapı ruhsatı düzenlenmesi ile ilgili tüm işlemleri yapar ve ilgili kurumdan yapı ruhsatını alır.

İstanbul iç mimarlık ofisi olarak da tanımlayabileceğimiz Biaks Mimarlık, iç mekan tasarımı ve iç mekan uygulama anlamında da nitelikli çalışmalar yapmaktadır. İç mekan projeleri tasarımında kullanıcı talebi, maliyet hedefi, uygulanabilirlik üçgeninde özgün tasarım ilkesiyle projelerini üretir. İç mekan projelerinin üretiminde fiyat/performans dengesini optimum tutarak malzeme seçimlerini yapar. Tasarladığı iç mekan projelerinin malzeme listelerini ve metraj raporlarını hazırlayarak, tüm yapı elemanlarını konumlandırdığı döşeme, duvar, tavan planları, mobilya detayları gibi uygulamaya yönelik tüm teknik çizimleri içeren imalat projelerini de çizerek tasarımın uygulama aşamasına ışık tutar. Tasarladığı iç mekan projelerini hazırladığı 3 boyutlu realistik render çalışmaları ile kullanıcıya sunar. Aynı zamanda iç mekanlarda panoramik render-WR gözlük teknolojisini kullanarak, kullanıcının mekanın içinde WR gözlük ile gezip tasarımın uygulanmış halini görmesini sağlar. Tüm projelerinde konut, otel, kafe-restoran, ofis, mağaza gibi türü farketmeksizin her konseptin ihtiyacına göre profesyonel çalışmalar yapar. Çizdiği her projenin anahtar teslim uygulama işlerini de üstlenen Biaks Mimarlık, detaylı teknik şartnameler ve iş programları ile uygulama sürecindeki tüm sorumluluklarını müşterisine sözleşme aşamasında taahhüt eder.

Biaks Mimarlık, villa projeleri konusunda uzmanlaşmış bir firmadır. Özellikle Silivri Villa denildiğinde akla gelen ilk isimdir. Boş araziye yapılacak olan yeni yapı villa projelerinde de, mevcut villa yapılarının yenilenmesi ve tadilat işleri konusunda da projelendirme ve uygulama hizmeti vermektedir. Talepleriniz ve ihtiyaç programınız doğrultusunda hayallerinizdeki evi özgün ve modern çizgisiyle taşıyıcı sisteminden mobilya detaylarına kadar tasarlar ve inşa eder. Yapının uygulaması çizilen ve kullanıcı tarafından onaylanan projelere göre yürütülür. Çizilen 3 boyutlu tasarımları henüz kaba inşaat aşamasında WR gözlük teknolojisiyle kullanıcıya sunar ve kullanıcının evin bitmiş halini o aşamadayken görmesini ve 3 boyutlu olarak algılamasını sağlar. Kullanılacak malzeme listeleri ve yapılacak işçilik detaylarını sözleşme aşamasında taahhüt eder. Villa yapımının başlangıcından teslimine kadar tüm süreçte mimar, iç mimar, inşaat mühendislerinden oluşan profesyonel teknik kadrosuyla şantiye sahasında olur. Projelerinde taahhüt ettiği tasarımı sahada bire bir uygular.

Endüstriyel yapılar konusunda birçok ve çeşitli işler yapmış olan Biaks Mimarlık, bu konuda kurumsal referanslara sahiptir. Fabrika projeleri, fabrika inşaatları, fabrika teknik ofisleri, fabrika sosyal tesisleri, halı sahalar, kimyasal depolar, pres temelleri, trafo binaları, fabrika bakım ve onarım işleri, fabrika yol yapım işleri gibi konularda birçok projelere imza atmış ve atmaya da devam etmektedir.

2012 yılında yürürlüğe giren 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun sonrasında belirli bir zemine oturan Kentsel Dönüşüm, toplum ve sektör açısından hayati önem taşımaktadır. Çıktığı günden bu yana yasa kapsamında birçok yapı dönüştürülmüş ancak hala özellikle İstanbul’da mevcut yapı stoğunun çoğunluğunu riskli sayılabilecek yapılar kapsamaktadır. Deprem riskini göz önünde bulundurduğumuzda konut sektörünün tamamen kentsel dönüşüm projelerine yönelmesi gerekmektedir. İstanbul kentsel dönüşüm ofisi olarak Biaks Mimarlık, bu konuda çeşitli bölgelerde birçok projeye imza atmış, tüm süreçte projelendirme, paylaşım, yasa, yönetmelik ve uygulamalar konusunda tecrübe sahibi olmuştur. Kadıköy kentsel dönüşüm veya Küçükçekmece kentsel dönüşüm gibi kentsel dönüşüm projelerinin yoğun olduğu bölgelerde de birçok projede imzası bulunmaktadır. Kentsel dönüşüm ofisi olarak Biaks Mimarlık, dönüştürmek istediğiniz yapıların kentsel dönüşüm sürecine yaptığı çalışmalarla ışık tutar. Bulunduğunuz parsellerin analizleri, proje geliştirilmesi, müteahhit ve tapu sahipleriyle toplantılar, yeni projedeki paylaşımların yapılması, sözleşmeler, resmi kentsel dönüşüm süreci, yıkım, yapı ruhsatı alınmasından yeni yapının inşaası ve anahtar teslimlerinin yapılmasına kadar yenilemek istediğiniz yapılardaki tüm süreci yönetir.

Yukarıda da bahsedildiği üzere sektörün mutfağı olarak tanımlayabileceğimiz Biaks Mimarlık İnşaat ve Müşavirlik Ticaret Limited Şirketi, sektörün çeşitli alanlarında projeler üretmekte ve ürettiği her projede sürekli gelişen malzeme ve teknolojilere uyum sağlayarak müşterilerine özgün çözümler ve optimum fayda sağlamayı hedefler. Gerçekleştirdiği projelerde kâr etmekten daha çok kullanıcıların beklentilerini karşılayarak memnuniyetini sağlamayı önceleyen bir anlayışla hareket eder. Her projeyi büyüklüğüne göre ayırt etmeden aynı ilgi ve heyecanla sahiplenir.

İletişim Formu

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.